Bezpečnostní folie

Bezpečnostní a ochranné fólie jsou po celém světě aplikovány na skla budov ke snížení bezpečnostních rizik spojených s rozbitím skla. Chrání před poraněním letícími střepy při vandalismu, teroristických útocích atp. Zpevněním prosklenných ploch omezují možnosti násilného vniknutí do chráněného objektu.

Fólie je většinou čirá, naprosto průhledná a při kvalitně provedené instalaci na skle téměř neviditelná. Propustnost světla se pohybuje kolem 90%. Speciální úprava povrchu těchto okenních fólií zaručuje zvýšenou odolnost proti poškrábání. 


Vnitřní ochranné UV okenní fólie

Tyto okenní fólie chrání proti horku, úniku tepla a přispívají k ochraně zraku omezením možností oslnění. Okenní fólie v létě omezují průnik tepla do objektu, v zimě vyzařování tepla z objektu a podstatně tak přispívají ke snížení tepelných ztrát. Vysoký útlum UV záření přispívá nejen k ochraně zdraví osob, ale i k zachování barev materiálů a předmětů za chráněnou prosklenou plochou. 

Protisluneční fólie

Reflexní protisluneční okenní fólie dosahují nejvyššího potlačení průniku tepelné sluneční energie do objektu.

V naší nabídce jsou reprezentóvány typy se zabarvením zlato, stříbro a bronz se zvýšenou propustností cca  10 - 50%

Tyto okenní fólie chrání proti horku, úniku tepla a přispívají k ochraně zraku a možností oslnění. Okenní fólie v létě omezují průnik tepla do objektu, v zimě vyzařování tepla z objektu a podstatně tak přispívají ke snížení tepelných ztrát. Vysoký útlum UV záření přispívá nejen k ochraně zdraví osob, ale i k zachování barev materiálů a předmětů za chráněnou prosklenou plochou. Fólie dále chrání sklo proti roztříštění a osoby před pořezáním. Po úderu do skleněné tabule se sice objeví praskliny v četnosti úměrné síle úderu, ale popraskané sklo zůstává nalepeno na okenní fólii. Nehrozí vysypání střepů a pořezání osob. Okenní fólie na skle vytvářejí příjemné prostředí a zlepšují vzhled objektu tónováním a sjednocením vzhledu oken.

Fólie je možné aplikovat na vnitřní i vnější stranu oken.

Designové okenní fólie na sklo

Teplotní odrazivost se mění podle typu fólie na sklo. Matová nereflexní bílá fólie poskytuje vlastnosti mléčného skla se světelnou propustností cca 70 %. Matová nereflexní bronzová fólie má propustnost světla 35 %. Pokud je požadováno kromě zneprůhlednění i vysoké potlačení průniku tepla, vyhoví matová mléčná bílá fólie na sklo se stříbrnou reflexní vrstvou. Pokud není požadován průnik světla, je možné použít černou nereflexní neprůhlednou okenní fólii se světelnou propustností nula.

V případě rozbití skla udrží folie střepy pohromadě a není nutno takové sklo ihned měnit a dále plní svou fukci.

Fólie na sklo je neviditelnou ochranou vašich oken.

Sklo i po rozbití zůstává nalepené na folii a je dále obtížně prostupné. 

Bezpečnostní folie nejen zvyšují odolnost vašeho skla, ale ochrání Vás i před poraněním v případě náhodného rozbití.

  • Zpomalující postup pachatele do objektu, obdobně jako mříže.
  • Zamezující prohození cizích předmětů, ať už se jedná o pevná tělesa typu kámen, dlažební kostka nebo zápalné látky a výbušniny.
  • Chránící proti účinkům tlakové vlny při explozi.

Bezpečnostní okenní fólie zpomaluje i šíření požáru. Má vysokou odolnost proti teplu a vykazuje samozhášecí efekt. Nechráněné prosklené plochy žárem mnohem rychleji popraskají, střepy se vysypou a průvan mezi vzniklými otvory podporuje požár.